O nas

O nas i naszej pomocy

Fundacja „Pomagamy leczyć” powstała w 2015 r. i pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, finansuje w całości lub pomaga w zakupie produktów leczniczych i materiałów medycznych, organizuje spotkania ze specjalistami w danych dziedzinach. Zajmuje się także organizacją szkoleń, konferencji dla osób, organizacji, których praca i działania są skierowane do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Pomagamy finansować terapię chorym również w postaci zbierania pieniędzy na kwestach, koncertach.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem skontaktuj się z nami. Jeśli znasz chorą osobę i chcesz jej pomóc, możesz wspomóc ją, organizując wraz z Fundacją zbiórkę pieniędzy na leczenie konkretnego przypadku. Masz możliwość zorganizowania eventu wspierającego Fundację – wieczór poetycki, poezji czytanej lub śpiewanej, spotkania studenckie, koncerty, spotkanie z lekarzem? Wspomóż nas! Napisz do nas fundacja@pomagamyleczyc.pl

Jeśli myślałeś o tym, żeby pomagać, ale nie wiesz jak napisz do nas. Umówimy się na spotkanie w celu omówienia Twojego działania w naszej Fundacji. Zostań wolontariuszem, nie zwlekaj z pomaganiem. Liczy się każda pomoc.

Sponsorami Fundacji Pomagamy leczyć są:

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości WiWN, przekazują na konto Fundacji co miesiąc 500zł.

Pamiętaj, że to co dajesz wróci też do Ciebie.

Jeśli poszukujesz środków na sfinansowanie leczenia

Napisz do nas – pomożemy Ci zorganizować środki finansowe lub materialne.

Jak zbieramy fundusze dla Ciebie?

Organizować finanse samemu nie zawsze jest łatwo. Inaczej to też wygląda jeśli organizuje to dla Ciebie Fundacja lub dosłownie Ty organizujesz sobie to za pośrednictwem naszej Fundacji. Tworzymy Tobie konto bankowe, na które darczyńcy będą mogli wpłacać środki swoje lub pochodzące ze zbiórek pieniężnych, akcji charytatywnych, projektów mających na celu finansową pomoc.

Wspólnie z podopiecznym fundacji zbieramy środki.

Jak uzyskać pomoc Fundacji?

Każda osoba zainteresowana pomocą Fundacji będzie mogła uzyskać informacje na ten temat i zostać podopiecznym Fundacji. Założenie subkonta pomoże zebrać fundusze na leczenie lub rehabilitację. 

Zapoznaj się teraz z informacjami, które są wymagane przez Fundację aby rozpocząć proces …

Ci są najszczęśliwsi, którzy czynią najwięcej dla innych””

— Booker T. Washington

Wyciąg najważniejszych punktów ze statutu Fundacji

Rozdział II – Cele i zasady działania Fundacji

§ 7

Celem Fundacji jest:

 1. Pomoc osobom znajdującym sie w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej,

 2. Prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz ratowania życia, w tym wspierania i prowadzenia inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.

§ 8

Fundacja realizuje swój cel poprzez finansowanie w całości lub w części zakupu produktów leczniczych i materiałów medycznych, organizowanie spotkań ze specjalistami w danych dziedzinach, publikacje oraz organizowanie szkoleń i konferencji dla osób i organizacji, których praca i działanie są skierowane do osób znajdujących sie w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

Fundacja realizuje swoje cele w szczególności poprzez:

 1. finansowanie terapii chorym,

 2. finansowanie chorym zakupu sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego, medycznego, sportowego oraz przedmiotów codziennego użytku,

 3. organizowanie kwest i zbiórek pieniężnych na cele statutowe Fundacji,

 4. współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi w zakresie objętym celami Fundacji,

 5. działania w zakresie organizacji czasu wolnego, sportu, turystyki i rekreacji,

 6. wspieranie i organizowanie wolontariatu,

 7. organizowanie i prowadzenie kampanii społecznych i informacyjnych,

 8. organizowanie konsultacji z lekarzami,

 9. wsparcie finansowe osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej